Tarptautinis lėlių teatro festivalis „MATERIA MAGICA“

2019 05 16–19, Klaipėda / Programą paskelbsime netrukus!

Apie

Nuo 1997 m. Klaipėdos lėlių teatro rengiamas lėlių teatro festivalis, pirmaisiais metais pakrikštytas „Karakumų asilėlio“ vardu, 2017 m. per savo devintąjį gimtadienį ėmė ir užaugo, ir buvo pirmą kartą surengtas nauju pavadinimu „Materia magica“. Kas dvejus metus vykstančio tarptautinio festivalio rengėjai siekia pristatyti tokį lėlių teatro meną, kuris peržengia amžiaus ir įsišaknijusių stereotipų ribas, tokį, kuris jungia tradicinę šios teatro rūšies raišką su naujosiomis bangomis ir eksperimentiniais ieškojimais, tarpdisciplininę jo prigimtį – su grynomis formomis. Turime išsikėlę paprastą, o kartu ir be galo sudėtingą uždavinį – sulaužyti išankstines nuostatas ir stereotipinį mąstymą apie lėlių teatrą, ir panardinti publiką į kitokį – gyvą, netikėtą, vizualų ir daugiaformį – lėlių teatrą!

2018 m. Lietuvai švenčiant valstybės atkūrimo šimtmetį Klaipėdos lėlių teatras ryžosi organizuoti Lietuviško lėlių teatro vitriną ir taip užpildyti jau trečią dešimtį po Nepriklausomybės atkūrimo žiojinčią spragą lietuviško lėlių teatro padangėje – nuo šiol „Materia magica“ ir lietuviška! Į kas antrus metus rengiamą nacionalinę lėlių teatro programą bus kviečiami prodiuseriai, tarptautinių festivalių programų sudarytojai, kultūros vadybininkai, teatro tyrinėtojai iš užsienio, o klaipėdiečiams tai taps dar viena teatro švente, ilgo rudenėjančio savaitgalio metu pristatančia lietuviško lėlių teatro panoramą. Nacionalinio festivalio metu taip pat bus rengiamos kūrybinės dirbtuvėms lėlių teatro profesionalams – šiemet tradiciją pradės Gérardas Schiphorstas ir Marije van der Sande iš „TAMTAM objektentheater“ iš Olandijos bei izraelietis Zvi Saharas iš „Puppet Cinema“.


Festivalio simboliu bei logotipu virtęs Kubagalvis žada įvairiausių netikėtumų. Juk kubas – tobulai taisyklinga forma, tačiau priešingai nei dar tobulesnis apskritimas, jis turi aštrių kampų. Jis gali būti nepatogus (ir pažadame – toks bus!), „nurauti“ stogą (laikykit tvirtai arba tiesiog atsipalaiduokit), bakstelėti aštriais kampais (neskaudės, bet gali imt niežtėti) ar užduoti galvosūkį (bet koks malonumas jį išspręsti!). O kur dar kubas, pripildytas magiškos medžiagos – tas išvis neprognozuojamas! Niekas iš tiesų net nežino, kas vyksta kubo viduje, nes tai – magija. Tad giliai įkvėpkit ir… pradedam!


Festivalio organizatorius – Klaipėdos lėlių teatras


Festivalį dalinai finansuoja Lietuvos kultūros tarybaKlaipėdos miesto savivaldybė

Festivalio partneris – Lietuvos kultūros institutas

Lietuvos lėlių teatro vitrina rengiama Lietuvos nepriklausomybės

atkūrimo šimtmečio proga

Mes