" 2009 m. prasidėjęs kaip meninis eksperimentas, „PuppetCinema“ tapo grupės menininkų kūrybine misija tyrinėti ir ieškoti sinergijos taškų tarp lėlių ir objektų teatro bei kino, garso efektų įrašų ir dizaino bei tiesioginės vaizdo transliacijos, pasitelkiant cinema verité estetiką. "

PuppetCinema: atgaivinanti kameros akis

Izraelis

PuppetCinema

KUR / KADA
2018 09 15 – 17 dienomis
Klaipėdos lėlių teatre

To register go here. For more information please write to unima.lt@gmail.com.

Kūrybines dirbtuves rengia Lietuvos Nacionalinis UNIMA Centras

Dirbtuvių rėmėjas – Izraelio ambasada Lietuvoje

01 /Dirbtuvės skirtos teatro studentams, lėlių teatro profesionalams, aktoriams, režisieriams, muzikantams, vizualiųjų menų kūrėjams, kino animacijos kūrėjams.
Jungiant kinematografo ir lėlių teatro specifiką, dirbtuvių dalyviai gilinsis į tai, kuo skiriasi ir kuo panašūs lėlių bei kameros animavimo ir manipuliavimo procesai, taip pat mokysis įvairių pasakojimo meno (visual storytelling) niuansų, kuomet istorija vienu metu transliuojama tiek gyvai scenoje, tiek ekrane. Dirbtuvių tikslas yra atskleisti jų dalyviams technikas ir metodus, kaip teatro, lėlių ir objektų animavimo, kinematografijos elementus sujungti į tarpdiscplininį meno kūrinį.

02 /Iš Izraelio kilęs ir šiuo metu ten kuriantis aktorius, režisierius, lėlininkas, lėlių ir objektų teatro bei kino grupės „PuppetCinema“ įkūrėjas. Baigė teatro studijas Haifos universitete, 2011 m. studijavo „Puppet Lab“ mokykloje Niujorke, kur ir sukūrė savitą teatro ir kino kalbą. Kaip kviestinis dėstytojas yra kviečiamas dėstyti Merilendo Teatro, šokio ir scenos menų koledže.
2009 m. prasidėjęs kaip meninis eksperimentas, „PuppetCinema“ tapo grupės menininkų kūrybine misija tyrinėti ir ieškoti sinergijos taškų tarp lėlių ir objektų teatro bei kino, garso efektų įrašų ir dizaino bei tiesioginės vaizdo transliacijos, pasitelkiant cinema verité estetiką. Čia susipina realybė ir fantazija, tačiau svarbiausia išlieka papasakoti dėmesį prikaustančią istoriją.

SCHEDULE
Day 1: the Principals
1:00–2:00 pm
Introduction to PuppetCinema

2:00–4:00 pm
Live feed video
Exploring scale and the work on stage and screen simultaneously

5:00–6:00 pm
The principles of camera manipulation

6:00–8:00 pm
Puppet and Camera Manipulation


Day 2: Hands On
1:00–4:00 pm
‘A Table Tale’
In groups, we will create a short PuppetCinema piece with miniature puppet and a tabletop scenery (working desk, diner table, etc).

5:00–7:00 pm
‘Runaway’
In groups, we will create a short PuppetCinema piece in which a puppet needs to escape the theater space

7:00–8:00 pm
Towards a personal project: getting ready for tomorrow when each group will devise its own project


Day 3: Creating a New Project
10:00 am–1:00 pm
Exploring and rehearsing

2:00-3:00 pm
Final rehearsals

3:00-4:00 pm
Presentation