" Tai – išskirtinis spektaklis vienam žiūrovui. Teatrinė instaliacija „Meile, don’t stop“ buvo apdovanota aukščiausiu Lietuvos teatro apdovanojimu – Auksiniu scenos kryžiumi kaip geriausias 2015 m. spektaklis lėlių ir objektų teatro kategorijoje. "

MEILE, DON’T STOP

Trupė 459

Teatrinė instaliacija vienam žiūrovui

Idėjos autorė, režisierė Karolina Jurkštaitė
Režisierė Jūratė Januškevičiūtė
Kompozitorius Arturas Bumšteinas
Aktoriai-režisieriai Daina Ulmytė, Rūta Jankevičiūtė, Gintarė Damanskytė, Monika Mikalauskaitė, Aušra Bakanaitė
Aktoriai Eglė Šimėnaitė, Erika Gaidauskaitė, Aiva Krupelytė, Živilė Beniušytė, Vytautas Kairys, Povilas Ostaševičius, Erika Kubiliūtė, Gerda Surgautaitė, Justina Vaikšnoraitė, Justina Jukonytė, Tomas Zinkus
Lėlių kūrėjai Karolina Jurkštaitė, Jūratė Januškevičiūtė, Daina Ulmytė, Rūta Jankevičiūtė, Gintarė Damanskytė, Monika Mikalauskaitė, Aušra Bakanaitė, Tomas Zinkus
Prodiuseris „Trupė 459“
Fotografas Dmitrijus Matvejevas

Trukmė 40 min. (vienam žiūrovui)
Premjera 2015 m. kovo mėn. 21 d.

Auksinis scenos kryžius už geriausią lėlių ir objektų spektaklį (2015 m.)

Pirkti bilietą čia

01 /

Jeigu meilę apgyvendintume dėžutėje? Kokia ji būtų? Ką ji mums papasakotų? O jeigu galėtume pažvelgti į ją pro mažytį plyšelį – ką norėtume pamatyti? Išgirsti? Pajausti? Šie klausimai ir įkvėpė teatrinės instaliacijos „Meile, don’t stop“ kūrėjus. Ją galima būtų pavadinti menine kontempliacija meilės tema. Čia skirtingi meilės pavidalai ir formos atsiskleidžiantys akimirkai, lyg trumpas švytėjimas, virsta viena besąlygine, visa aprėpiančia meile. Tai – išskirtinis spektaklis vienam žiūrovui.
Teatrinė instaliacija „Meile, don’t stop“ buvo apdovanota aukščiausiu Lietuvos teatro apdovanojimu – Auksiniu scenos kryžiumi kaip geriausias 2015 m. spektaklis lėlių ir objektų teatro kategorijoje.

02 /

Dar studijų metais Klaipėdoje susibūrusi ir pasivadinusi „Trupe 459“, jauna lėlių ir objektų teatro kūrėjų komanda siekia keisti nusistovėjusį požiūrį į lėlių teatrą, Lietuvoje taip tvirtai apaugusį stereotipais ir štampais, ir atskleisti beribes šios tarpdisciplininės scenos meno rūšies galimybes.
Trupei priklauso šeši lėlininkai, kurie yra lėlių teatro aktoriai, režisieriai, lėlių ir scenografijos kūrėjai, kompozitoriai bei šviesų dailininkai: Monika Mikalauskaitė, Aušra Bakanaitė, Daina Ulmytė, Gintarė Damanskytė, Rūta Jankevičiūtė ir Tomas Zinkus. Meno vadovės – lėlių teatro režisierė, dailininkė, pedagogė Jūratė Januškevičiūtė ir lėlių teatro režisierė, aktorė, pedagogė Karolina Jurkštaitė.

Teatras, kaip žvelgimas per rakto skylutę, siejamas su senuoju teatru ir gali pasirodyti atgyvenęs. Tačiau spektaklyje „Meile, don’t stop“, šį veiksmą traktuojant paraidžiui ir vaizduojamą pasaulį sutraukiant iki telpančio dėžutėje, atsiveria meilės kosmosas. Jis tiek siauras ir tiek platus, kiek panorėsite. Ir jei linksmos rankos kviečia pažaisti su širdimi, kodėl gi ne?
Goda Dapšytė, Lietuvos teatro biuletenis

Kiekvienas žiūrovas tapo savotišku vujaristu, pro skylutę, nors ir ne rakto, stebinčiu svetimą istoriją. O tos svetimos istorijos – ne tik apie moters ir vyro meilę (nors tai, regis, dominavo), bet ir apie meilę sau, draugystę, meilę kaip apgaulę. Viskas sukurta naudojantis skirtingai valdomomis įvairių medžiagų, formų ir stilių lėlėmis, objektais.
Kristina Steiblytė, 7 Meno Dienos

KUR / KADA
Rugsėjo 21 d. 16:00 – 20:00 val. Klaipėdos dramos teatras, Kamerinė salė