" Pirmą kartą šią pasaką stačiau scenos mylėtojų draugijoje „Teatrinės iniciatyvos“ (premjera 1997 12 18). Tada kūriau ir scenografiją. Anuomet šį monospektaklį marionetėmis vaidinęs Vilniaus „Senamiesčio teatro“ aktorius Dainius Vengelis, baigdamas 2009 m. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos magistrantūrą, pagal tą spektaklį kūrė savo diplominį vaidinimą (scenografė Neringa Keršulytė). Grįždamas prie šios pasakos „Lėlėje“ aš rėmiausi prieš keletą šimtmečių lėlininkų naudota reginių ir optinių metamorfozių kolekcija (mechaninis teatras, diorama, miriorama, moire, Jokūbo kopėčios, Laterna magica ir kt.). Šios reginio formos šiandien priskiriamos kinematografijos kilmės istorijai. "

AUKSO OBELĖLĖ, VYNO ŠULINĖLIS

Vilniaus teatras Lėlė

Pagal lietuvių liaudies pasakas

Scenarijaus autorius ir režisierius Rimas DRIEŽIS
Dailininkas Marius JONUTIS
Muziką sukūrė ir parinko Faustas LATĖNAS
Videoanimacijos autorius Algimantas DRIEŽIS
Vaidina Elvyra PIŠKINAITĖ, Lijana MUŠTAŠVILI

Premjera 2011 m. kovo 26 d.
Trukmė 45 min.


2012 m. spektaklio kūrybinė grupė (rež. R. Driežis, dail. M. Jonutis, akt. E. Piškinaitė) apdovanota Auksiniu scenos kryžium ir LR Kultūros ministerijos premija „už geriausią 2011 m. lėlių spektaklį“
2012 m. Tarptautinio Gardino lėlių teatrų festivalio „Lėlės prie Nemuno“ prizai už „Geriausią režisūrą“, „Geriausią scenografiją“ ir „Geriausią festivalio aktorę“ spektaklio režisieriui R. Driežiui, dail. M. Jonučiui, aktorei E. Piškinaitei
2013 m. Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalio (Varėna) prizas „Geriausias spektaklis vaikams“

Pirkti bilietą čia

01 /

„Aukso obelėlė, vyno šulinėlis“ – viena iš gražiausių ir populiariausių lietuviškų pasakų. Tai stebuklinga istorija apie Pamotės engiamą Našlaitę. Kaip ir kiekvienoje tokio tipo pasakoje, čia apstu blogio keliamų kliūčių: nedorėlė ragana kartu su savo dukromis kankina mergelę skirdama neįveikiamas užduotis, tačiau gėris, padedamas stebuklingų jėgų, galiausiai laimi ir Našlaitę pasakos pabaigoje išlaisvina bei veda jaunas Karalius.
Spektaklio kūrėjams šiame pastatyme imponuoja galimybė panaudoti vaizdo teatro formas, kurios labiau priklauso kino menui, nei teatrui. Nors pasakoje nemažai liaudies dainų ir eiliavimo, spektaklyje pasakojimas kuriamas labiau vaizdais. Žiūrovai regės tokias įvairias dar nuo Antikinės Graikijos laikų populiarias vaizdinio teatro priemones kaip panoramas, mirioramas, diaoramas, taumatropą, laterna magica, mirioramines kortas, taip pat – šešėlių teatrą.

02 /

Vilniaus teatras „LĖLĖ“ įsikūręs sostinėje, pačiame Vilniaus senamiestyje. „Lėlės“ teatre vaidinami spektakliai, sukurti pagal lietuvių ir pasaulio tautų pasakas, taip pat žinomų lietuvių ir užsienio autorių kūrinių vaikams motyvais. Teatre kuria įvairūs menininkai, ieškantys vis naujų teatrinių formų, taip pat „Lėlėje” kuriami lėlių ir dramos vaidinimai suaugusiems pagal nacionalinę dramaturgiją ir pasaulinės literatūros klasiką.

KUR / KADA
Rugsėjo 22 d. 16:00 val.
Klaipėdos dramos teatro, Mažoji salė